مراحل بازسازی ساختمان اداری | هزینه و اجرا

بازسازی ساختمان اداری

امروزه ساختمان‌های اداری نقش مهمی در زندگی بشر دارند. ساختمان های اداری رفته رفته با گذر زمان و مراجعه زیاد مشتری و ارباب رجوع به مرمت احتیاج پیدا می‌کنند.

این مسئله را باید به کارشناسان با تجربه بازسازی ساختمان اداری بسپاریم.

دلایل بازسازی ساختمان‌های اداری

این روزها توجه به طراحی و بازسازی ساختمان‌های اداری امری بسیار ضروری شده است زیرا علاوه بر زیباشناختی و استحکام، از نظر افزایش بازدهی کاری نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

ساختمان اداری بازسازی شده و مدرن باعث بهتر شدن روحیه کارکنان می شود و در خلاقیت و کارایی آن‌ها موثر است.

اکثر کارفرمایان در زمینه بازسازی ساختمان اداری به این نتیجه رسیده‌اند که این امر توانسته دیدگاه و طرز تفکری نو خلق نماید و با بهره‌گیری از روانشناسی طرح‌ها، متریال و رنگ‌ها حجم راندمان خود را به اوج برساند.

فراموش نکنید که ساخت گلخانه کوچک یا اختصاص دادن بخشی از ساختمان برای قرار دادن انواع گل با گلدان‌های رنگی در شادابی و طراوت محیط موثر است.

مراحل بازسازی ساختمان اداری

مراحل بازسازی ساختمان اداری

برای بازسازی ساختمان اداری اول باید کلیه محیط‌های مورد نیاز کارفرما را جداگانه متراژ و وضعیت قرارگیری را تقسیم بندی نماییم.

از کارفرما سوال کنیم که دقیقا به چند فضای جدا احتیاج دارد و تمایل دارد این محیط‌ها به چه صورتی باشد.

نکته مهم در بازسازی ساختمان‌ های اداری این است که بدانیم در هریک از فضاها و اتاق‌ها چه شخص با چه جایگاهی باید قرار بگیرد.

برای نمونه طراحی قسمتی که میز منشی باید قرار بگیرید با طراحی اتاق حسابداری از نظر نصب پارتیشن، قفسه‌بندی‌ها، نورپردازی و طرح دیوارها و در مجموع دیزاین و چیدمان بسیار فرق دارد.

پس در گام اول بازسازی ساختمان اداری باید موقعیت‌ها را تعیین کنیم.

در گام‌های بعدی به این مسئله می‌پردازیم که نور ورودی اتاق از کدام طرف است و نورپردازی داخلی به چه صورتی باید انجام شود، دکوراسیون میز و صندلی، تابلو ها و … باید چگونه باشد و درصورتی که به خرید لوازم جدید نیاز داریم حتما برای تهیه آن‌ها اقدام نماییم.

در برخی از بناهای اداری لازم است که پارتیشن و یا پرده نصب کنیم که بسته به مهندسی محیط و اینکه دقیقا در کجای ساختمان به چه نوع جدا کننده ای احتیاج است، آن‌ها را نیز فراهم می‌کنیم تا در طی مراحل بازسازی ساختمان چیزی کم نباشد.

ساخت کتابخانه و گلخانه از جمله مواردی هستند که در بازسازی ساختمان اداری به کارفرما پیشنهاد می‌شود تا در صورت تمایل، انجام شود.

بازسازی ساختمان اداری طبق تکنولوژی روز

مدیران از نظر کاهش اتلاف انرژی و پیشگیری از مصرف بیش از حد انرژی در مراکز اداری سیستم‌های هوشمند پیاده سازی می‌کنند.

هوشمند سازی یعنی کنترل هماهنگ و متمرکز و مدیریت هدف‌مند سرویس‌ها و تجهیزاتی در ساختمان‌ها که قابلیت این امر را دارند.

هدف آن، استفاده از فناوری روز جهان در یکی شدن با هنر، به منظور رفاه بیشتر و هزینه کمتر است که این مسئله با بازسازی اصولی ساختمان شدنی است.

نورپردازی ساختمان های اداری

نورپردازی ساختمان‌های اداری

اگر به موقعیتی در ساختمان نور طبیعی نتابد، مجبوریم از نورهای مصنوعی استفاده کنیم.

در طراحی سیستم‌های هوشمند نورپردازی، باید نوعی از لامپ‌ها انتخاب شود که علاوه بر کیفیت نوری بالا، مصرف پایینی داشته باشد.
نورپردازی قسمت‌های مختلف ساختمان اداری باید به صورتی باشد که بدون خیرگی و سایه اندازی‌های نامناسب با نورپردازی موضعی روشنایی لازم برای محیط کار و میز کنفرانس است را فراهم کند.

نورپردازی عمومی برای کل محیط و تامین روشنایی در بازسازی ساختمان اداری انجام می‌شود.
نورپردازی تاکیدی در ساختمان اداری جهت تاکید لوگوی سازمانی توصیه می‌شود.
برای تامین نور و روشنایی سطح کار از استفاده می‌شود.

دریافت مجوز بازسازی ساختمان اداری

انجام پروسه بازسازی ساختمان اداری نیز مانند بازسازی و ساخت خانه به اخذ مجوز از شهرداری نیاز دارد.

دریافت مجوز بازسازی ساختمان اداری به مراتب راحت‌تر از مجوز برای ساخت خانه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه دریافت مجوز می‌توانید با گروه مهندسی سازه نو در تماس باشید.

بازسازی ساختمان اداری چقدر هزینه دارد؟

معمولا برای انجام یک فرایند عمرانی از جمله بازسازی ساختمان اداری، اصلا نمی‌شود یک هزینه ثابت را بیان کرد چراکه در هنگام انجام پروژه ممکن است در مصالح و مواد مصرفی یا در نقشه تغییراتی به وجود آید.

اما صرفا برای تغییر دکوراسیون ازجمله تهیه مبلمان جدید، تغییر رنگ و طرح دیوارها می‌توان قیمت تقریبی ثابتی را در نظر گرفت درصورتی که نظر کارفرما عوض نشود.

بازسازی ساختمان اداری چقدر زمان می‌برد؟

این موضوع به نظر کارفرما وابسته است که تقاضای چه حجم از تغییرات را برای ساختمان داشته باشد. غالبا بازه زمانی بازسازی ساختمان ها از 1 روز تا چند ماه می‌باشد.

پیشنهاد مقاله: بازسازی ساختمان

طراحی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان اداری توسط تیم سازه نو

سلیقه و آرایش و حتی دکوربندی در ساختمان مسکونی با اداری کاملا فرق دارد، بنابراین هر ساختمانی را بسته به ماهیتش باید به یک متخصص باتجربه در همان زمینه سپرد.

در واقع یکی از خدمات ساختمانی گروه مهندسی سازه نو، بازسازی ساختمان اداری است که نمونه کارهای انجام شده نشان می‌دهد که این تیم کار بازسازی و تعمیرات ساختمان‌های اداری به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد.

شرکت عمرانی سازه نو با بهرمندی از کارشناسان باتجربه و متخصص در زمینه بازسازی و تعمیرات ساختمان اداری قادر است پاسخگوی کلیه نیازهای کارفرمایان عزیز باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در در ارتباط باشید.

جمع بندی

درآخر می‌توان گفت با بازسازی و طراحی ساختمان اداری می‌توانید تمام فضاهای موردنظر خود را تغییر دهید و یا ارتقا بخشید. با سپردن پروژه بازسازی ساختمان اداری به تیم سازه نو می‌توانید از هزینه‌های اضافی پیشگیری کنید و با قیمت مناسب عملیات بازسازی را انجام دهید.

پیشنهاد مقاله: قوانین بازسازی ساختمان

Rate this post

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی سازه نو

طراحی دکوراسیون و کابینت

بازسازی و نوسازی
مسکونی و اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.