5 روش برای پیوند بهتر اتاق ها با رنگ

۵ روش برای پیوند بهتر اتاق ها با رنگ

چرا باید هم‌خوانی رنگی در دکوراسیون اتاق ها وجود داشته باشد؟

قبل از شروع برای برقراری جریان در رنگ‌های چیدمان خانه بایستی از خویش بپرسید آیا رنگ‌ها در منزل شما به خوبی نقش خویش را ایفا می‌کنند؟

درصورتی که نه، احتمال دارد لینک و پیوند خوبی در بین فضاها اتفاق نیفتاده باشد برای حل این اختلال با ما  همراه باشید.

هر چند با بستن درب اتاق‌ها محیط‌ها را از هم تفکیک می‌کنید و هر محیط قادر است رنگ خاص به خود را داشته باشد البته به محض ورود به اتاق روابط میان رنگ‌ها در اتاق‌ها بر ناخودآگاه شما تاثیر می‌گذارد.

این که آیا ارتباط در دکوراسیون یک محیط هماهنگ می باشند یا این که ناگهان قطع شده‌است و رنگ جدیدی به چشم می اید که تماما متفاوت است؟!!

درواقع به‌کارگیری رنگ‌های غیر مرتبط در اتاق‌های مجاور می‌تواند منزل را به عنوان تعدادی از فضاهای غیر همسان و نامرتبط جلوه‌گر سازد در حالی که رنگ‌هایی که به یکدیگر مربوط می‌شوند، حس خوشایندی در کل محیط تولید می‌نمایند.

1- ساخت جریان رنگی در دکوراسیون منزل

در یک منزل با پلان باز یا فضایی که در آن اتاق‌ها از طریق راهروهای بزرگ به هم متصل می‌گردند، تعیین رنگ هایی که به هارمونی با هم داشته باشند و در عین حال حس یکپارچگی و جریان بصری تولید نمایید  بسیار مهم است.

همچنان بخوانید: بازسازی ساختمان چیست؟

رنگ در دکوراسیون

2- از یک زمینه از رنگ در دکوراسیون اتاق استفاده نمایید

به هر اتاق شخصیت رنگی خود را بیافزایید و از طیف‌های رنگی آن یاری بگیرید اگر عشق زیادی به یک رنگ دارید می‌توانید یک جریان واحد در اتاق‌ها تولید نمایید یا این که از ابزارهای چوبی، پایه‌های چوبی، فریم‌های درب و پنجره و سقف‌های کاذب سقف استفاده نمایید.

پیوند اتاق‌ها می‌تواند ظریف‌تر باشد، نظیر رنگ تکراری در دیوارها، اسباب جانبی و مبلمان در هر اتاق!

همین‌طور می‌توانید حس تداوم رنگ‌ها را با محدود کردن پالت رنگی به دو یا سه رنگ که در شدت و طیف‌های متعدد می‌باشند در سراسر منزل استفاده نمایید.

رنگ در دکوراسیون

3- پیوند با ترکیب یک سری رنگ دلخواه

لینک با یک سری رنگ به‌این معنا نیست که شما باید تمامی فضاهای اتصال را تک رنگ در نظر بگیرید هر ناحیه را با نام‌ و ‌نشان و شخصیت خویش در نظر بگیرید و با گزینش دو یا سه رنگ که به خوبی با هم کار می‌کنند و با کاربرد آنان در مقادیر و شدت‌های متعدد یک نگاه یک دست به صورت کلی ایجاد کنید.

کف ساختمان

4- به کف ساختمان نگاه کنید!

در شرایطی که رنگ اتاق‌های مجاور در دکوراسیون ضد ‌و ‌نقیض می‌باشند و نمی‌توانید رنگها را عوض کنید، آن‌ها‌را با به کار گیری از فرش های کف و یا هر چبزب که دارای دو رنگ مشترک می‌باشند تطبیق دهید.

رنگ‌های دیوار و فرش واجب نیست دقیقا همخوانی داشته باشند یکی میتواند کمی تیره یا این که روشن‌تر از دیگری باشد البته از نگاه بصری و در چشم دیده به نظر یکسان می‌رسد.

رنگ سپید در دکوراسیون

5- تولید جریان رنگی با رنگ سپید در دکوراسیون

بدون شک به کار گیری از رنگ سپید راهی برای ساخت حس جریان از اتاقی به اتاق دیگر است . سایه های بسیار ملایمی از رنگ سپید وجود دارد , براین اساس اول رنگ دیوار را تعیین کنید , بعد از آن سفیدی را تعیین کنید که قابل هماهنگ شدن با بقیه حوزه ها را دارا باشد مثلا یک رنگ ملایم صورتی یا آبی که با میزان رنگ سپید بیشتری ادغام شده‌است ایده خوبی برای برقراری جریان است .

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی سازه نو

طراحی دکوراسیون و کابینت

بازسازی و نوسازی
مسکونی و اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)