نکاتی درباره بازسازی خانه که باید حتما بدانید!

بازسازی خانه

نکات مهمی که در بازسازی و نوسازی خانه باید به آن توجه کنید در این مقاله لیست شده‌اند با سازه نو همراه باشید؛

بازسازی خانه

طراحی درست پروژه بازسازی خانه و نوسازی آن باعث افزایش ارزش و آسایش شما در خانه می‌شود.

با در نظر گرفتن وضعیت بازار ملک و املاک، بازسازی خانه می‌تواند نسبت به اسباب‌کشی انتخاب بهتری باشد. یک پروژه‌ی بازسازی که درست طراحی شده باشد می‌تواند ارزش و راحتی خانه‌ی شما را افزایش دهد.

در ادامه نکاتی در مورد بازسازی خانه خواهید خواند که به شما کمک خواهند کرد در پروژه‌ی بعدی خود موفق‌تر باشید.

در تعیین بودجه بازسازی منطقی باشید

تعیین بودجه قبل از شروع بازسازی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر نمی‌توانید از پس مخارج پروژه بازسازی بربیایید شروع کردن آن منطقی نیست.

در مورد توانایی مالی خودتان صادق باشید و بودجه‌ی واقعی خود را روی کاغذ بنویسید. سپس 90 درصد بودجه را به بازسازی اختصاص دهید و 10 درصد آن را برای مخارج پیش‌بینی‌نشده تعیین کنید.

برآورد و تحلیل کردن منطقه

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که یک استخر به‌اندازه‌ی استخرهای المپیک در حیاط خانه‌ی خود درست کنید یا خانه‌ای با نمای کلاسیک با سقفی سنگی داشته باشید، سؤال اصلی این است که آیا این نوسازی در حد و اندازه‌ی محله‌ی شما و کلیت خانه هست یا نه؟

اگر هیچ‌کدام از همسایه‌هایتان استخر یا سقف سنگی نداشته باشند احتمال اینکه موقع فروش بتوانید پولی که خرج کرده‌اید را بازگردانید کمتر است.

نکته: بازسازی و نوسازی خانه به برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت زمان نیاز دارد.

بازسازی و نوسازی خانه

طرح خود را انتخاب کنید

حالا که بودجه‌ی کار را تعیین کرده‌اید و ایده‌ی نوسازی را هم دارید، وقت آن رسیده که نوسازی موردنظر خود را طراحی کنید. این مرحله به برنامه‌ریزی و زمان نیاز دارد.

نباید در طراحی عجله کرد. برای این کار زمان بگذارید و فهرستی از اهداف و نیازهای پروژه‌ی نوسازی خود تهیه کنید.

وقتی از نیازهای خود فهرست داشته باشید می‌توانید کمی تحقیق کنید و سپس به یک طرح مشخص برسید. اگر می‌خواهید پروژه‌ی بازسازی سنجیده‌ای داشته باشید بهتر است با یک معمار یا طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

می‌توانید طرح‌های خوب زیادی را از اینترنت و کتابچه‌های طراحی دکوراسیون داخلی پیدا کنید.

حتی اگر برای به انجام رساندن طرح خود، یک متخصص طراحی دکوراسیون داخلی  استخدام کنید، صرف زمان برای شروع سنجیده‌ی اجرای طرح می‌تواند مخارج شما را کاهش دهد‍.

گستره‌ی کار را مشخص کنید

پس از این‌که این کار به اتمام رسید گستره‌ی پروژه‌ی خود را با جزئیات مشخص کنید. نمی‌توانید بدون مشخص کردن گستره‌ی کار با پیمانکار قرارداد ببندید.

هرچه تعیین گستره‌ی کار جزئی‌تر باشد تجربه‌ی بهتری خواهید داشت و احتمال به وجود آمدن اختلاف کمتر خواهد بود.

برنامه‌ریزی درستی انجام دهید

در برنامه‌ریزی پروژه‌ی بازسازی و انتظاراتی که دارید واقع‌بین باشید. بیشتر پروژه‌ها به بیش از یک هفته زمان نیاز دارند. حتی پروژه‌های ساده‌ی نوسازی آشپزخانه در بعضی موارد ممکن است تا یک ماه وقت ب‌گیرند.

پس باید مطمئن شوید برای اتفاقات غیرمنتظره برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کرده‌اید.

نکته: برای بازسازی و نوسازی خانه از پیمانکار مطمئن مشاوره و قیمت بگیرید.

از پیمانکارهای مختلف قیمت و برآورد هزینه کنید

اگر قصد ندارید تمام کارها را به تنهایی انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم حداقل از سه پیمانکار مطمئن و پیشنهاد شده قیمت و آمار پروژه خودتان را بگیرید.

اهمیت این کار در روشن شدن جزئیاتی است که ممکن است برای هر دو طرف مشخص نباشد و شما اطلاعات کافی نداشته باشید.

همچنین ممکن است در مخارج شما صرفه‌جویی بیشتری شود و مجبور نباشید برای انتخاب پیمانکار موردنظر خود انعطاف زیادی به خرج بدهید.

مطمئن شوید هر پیمانکار روی گستره‌ی کاری یکسانی قیمت‌گذاری می‌کند تا بتوانید در شریاط برابری آن‌ها را باهم سنجش کنید.

پیمانکاران مطمئن پیدا کنید

احتمالاً این یکی از مهم‌ترین نکاتی است که به شما و پروژه مربوط می‌شود. حتماً سابقه‌ی پیمانکارانی که قرار است برای بازسازی و دکوراسیون داخلی با شما کار کنند را بررسی کنید.

پیمانکاران خوب کم نیستند. پیمانکاران ناوارد و نادرست نیز همین‌طور.

لازم نیست زمان زیادی صرف کنید، کافی است از آن‌ها شماره‌ی مشتریان قبلی‌شان را بخواهید و از آن‌ها در مورد کیفیت کار پیمانکار سؤال کنید و اطلاعاتی که می‌خواهید را پیدا کنید.

قرارداد بازسازی خانه

حتما قرارداد ببندید!

هیچ‌وقت بدون قرارداد پیمانکار استخدام نکنید. بیشتر پیمانکاران معتبر به امضای قرارداد اصرار می‌کنند پس اگر این کار را نکردند ممکن است کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه باشد.

قرارداد نوسازی شما می‌تواند بسیار ساده باشد، اما مشخص کردن گستره‌ی کار، مخارج و نحوه‌ی محاسبه‌ی خسارات دیرکرد و تغییر در گستره‌ی کار ضروری است. این مسئله اهمیت زیادی دارد و باید جزو اولویت‌های شما باشد.

خودتان برخی کارها را انجام دهید و مقداری در هزینه صرفه‌جویی کنید

اگر بعضی از کارهای پروژه‌ی بازسازی را خودتان انجام دهید در مخارج صرفه‌جویی خواهید کرد. حتی اگر توانایی زیادی در بازسازی خانه ندارید با تعمیر خرابی‌های ساده، رنگ کردن یا کارهای ساده‌ی دیگری ازاین‌دست می‌توانید پول کمتری خرج کنید.

منبع : Homeconstructionimprovement

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی سازه نو

طراحی دکوراسیون و کابینت

بازسازی و نوسازی
مسکونی و اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)