۸ راهکار کلیدی برای دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک

8راهکار برای بزرگ نشون دادن خانه های کوچک

کلی ایده برای طراحی آپارتمان‌ها وجود دارد ولی نحوه طراحی فضای زندگی شما به خود فضا بستگی دارد.

آیا این یک آپارتمان کوچک است که می‌خواهید بازسازی کنید؟ یا یه اتاق بزرگتر هست که نیاز بیشتری به نور طبیعی دارد؟
اگر مستاجر باشید، احتمالاً قادر به انجام هیچگونه بازسازی اساسی نخواهید بود اما برای تغییر دکوراسیون نیاز نیست که بازسازی اساسی کنید.
همه چیز، از لامپ‌های میز، تا پنجره‌ها، تا دیوار ها می‌تواند بر احساس کلی فضا تأثیر بگذارد و بر زندگی شما تاثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید:قوانین بازسازی ساختمان

کلی وارستلر، معماری که برنده جایزه شده، روش‌های طراحی داخلی را به شما می‌آموزد تا هر فضایی را زیباتر، خلاقانه و الهام بخش‌تر کنید.

8 تا راهکار برای دکوراسیون منزل:

وقتی نوبت به طراحی آپارتمان می رسد، مهم است که بدانید کدام عناصر به بهترین وجه با هم کار می‌کنند و بیشترین تأثیر را بر فضای زندگی شما خواهند داشت. اگر می‌خواهید محل زندگی خود را ارتقا دهید،  نکاتی درباره ی بازسازی آپارتمان را پایین برای شما توضیح داده شده.

1. فضاهای کوچک را بزرگتر احساس کنید:

اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، از مبلمان‌هایی که دارای پایه‌های تزئینی، قابل توجه یا چشم نواز هستند، استفاده کنید.

پایه‌ها اجازه می‌دهد چشم به جای متوقف شدن در پایه آن، فراتر از بدنه مبلمان ادامه یابد. میزهای شیشه‌‌ای یا آینه‌‌ای باعث می‌شوند که مبلمان در فضاهای کوچکتر احساس سنگینی نکنند.

مبلمان مناسب برای آپارتمان های کوچک

هنگام انتخاب تخت، به سراغ تختی بروید که پایه‌های کوتاه‌تری داشته باشد یا حتی روی زمین قرار بگیرد تا سقف بلند‌تر بنظر بیاید.
تخت‌هایی که روی پایه‌های بلند قرار گرفته‌‌اند می‌توانند فضای اتاق را نصف فضای خودش جلوه دهند. در حالی که اگر دیوار هارا به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید یا اگر از رنگ‌های روشن دیگر نیز استفاده کنید می‌تواند به بزرگتر شدن اتاق کمک کند،  رنگ تیره روی یک دیوار خاص می‌تواند اثر عقب نشینی داشته باشد در نتیجه می‌تواند فضای بیشتری به شما بدهد و به نوبه خود کاری کند که  آپارتمان بسیار کوچکی با فضای زیاد بنظر آید.

دیوار اکسنت

انتخاب درست رنگها و مدل ها

سعی کنید برای انتخاب رنگ وسایل در هر اتاق، تناژ رنگی و اینکه چه رنگ‌هایی با هم همخونی دارند را در نظر بگیرید.

رنگ‌ها و طرح‌های کوچکترین چیز‌ها هم در یک اتاق باید باهم هماهنگ باشند. به عنوان مثال تخ نقره ایی که بر روی بالشت در اتاق بکار رفته شده باید با دوش صفحه‌‌ای حمام همخوانی داشته باشد.

نقطهٔ کانونی برای آپارتمان خود انتخاب کنید:

یک نقطهٔ کانونی برای آپارتمانتون انتخاب کنید مثلا قسمتی که یه فرش خیلی خوش رنگ داره یا یه کتابخونه‌‌ای که یه رنگ پرنگ و شاخص داره انتخاب کنید. یه نقطه برای نقطهٔ کانونی آپارتمانتان باعث می‌شود همهٔ توجه‌ها به اون قسمت جلب بشه و ایرادات خونه به چشم نیاد.

این نقطهٔ کانونی میتونهaccent wallباشه. یعنی یک دیوار با بقیهٔ دیوار‌ها از نظر رنگ و طرح فرق بکنه و معمولا رنگ پررنگ و تو چشمی دارد.

نقطه ی کانونی آپارتمان

از فضاهای ذخیره سازی هوشمند استفاده کنید

برای فضاهای نگهداریتون خلاق باشید. وسایل تاشو، شلف‌های دیواری، کمد‌های مخفی و…همه در بهینه سازی فضای آپارتمان شما بسیار تاثیر دارند.

مبلمان تاشو

دیوارتان را تبدیل به گالری کنید

زدن عکس‌ها، تابلو‌ها و اثار هنری به دیوارتان باعث بزرگتر شدن و هیجان انگیز کردن فضای خونتون میشه. حتی اگه جای خای زیادی نداشته باشه.
یک دیوار گالری چیزها را از سر راه خارج می‌کند و فضای شما را پر از رنگ و روح می‌کند.

گالری دیواری

استفاده از آینه

یه فوت و فن خوب برای دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک استفاده از آینه است. آینه‌ها نور را بازتاب می‌دهند و باعث بزرگتر نشان دادن فضای می‌شوند. اویزوم کردن یه آینه به دیوار نهار خوری و دست‌شویی کنار پنجره باعث بزرگتر و روشنتر نشان دادن فضای آنجا می‌شود.
آینه‌های بلند باعث می‌شوند سقف بلند‌تر نشان داده شود و همچنین نور را در قسمت‌های کم نور اتاق هم می‌برد.

آینه برای روشن تر نشان دائن فضا ها

تغییرات جزئی بر روی وسایل

شاید شما امکان تغییر وسایل و بازسازی آپارتمانتان را نداشته باشید، اما می‌توانید همان وسایل را تغییر دهید یا آنهارا تعمیر کنید.
به عنوان مثال برای پنهان کردن لوله کشی یا کابلهای ناخوشایند از لوازم جانبی یا پوشش‌های DIY استفاده کنید. یک توری تزئین شده می‌تواند یک بخاری دیواری قدیمی را پنهان کند، یا یک عکس قاب تزئینی می‌تواند یک خروجی از کار افتاده را پنهان کند.

جدا کردن فضاهای آپارتمان پلان باز

برای تقسیم فضا از فرش کوچک استفاده کنید

اگه شما در اپارتمان کوچک پلان باز زندگی می‌کنید برای مشخص کردن مستقل بودن فضاها از یک دیگر می‌توانید از فرش‌های ناحیه‌‌ای استفاده کنید. فرشی که مبلمانتون روشه میشه پذیرایی یا فرش کنار تختتون مرز اتاق خوابتون رو مشخص میکند. شما میتونید از پارتیشن و جدا کنده‌ها هم برای مرز بندی استفاده کنید. با این حال، فرش‌های کوچیکی که نو هر ناحیه استفاده میکنید یه راه حل ساده برای جدا کردن می‌باشند.

فرش ناحیه ای
Rate this post

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی سازه نو

طراحی دکوراسیون و کابینت

بازسازی و نوسازی
مسکونی و اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.