تغییر دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های اجاره‌ای در فصل بهار

تزِئینات عمودی آپارتمان

زندگی در آپارتمان‌ها ممکن است بسیار معمولی و کسل‌کننده باشد. اگر شما هم در آپارتمان زندگی خود را می‌گذرانید و فکر می‌کنید که فضا و نحوه چیدمان دکوراسیون برای خانه‌های آپارتمانی بیهوده است، باید بگوییم که اشتباه می‌کنید و باید به بازسازی چیدمان و نوسازی دکوراسیون خود فکر کنید.

خب اگر در یکی از طبقات آپارتمانی اجاره‌ای در حال زندگی هستید، حتماً درباره چگونگی تزئین و تغییر دکوراسیون آپارتمانتان نگران هستید؛ زیرا در خانه‌ی اجاره‌ای، محدودیت‌هایی برای ایجاد تغییرات وجود خواهد داشت و یا باید با کسب اجازه از صاحب‌خانه دست بکار شوید.

اما نگران نباشید روش‌هایی برای تغییر دکوراسیون داخلی چنین فضاهایی وجود دارد که از این طریق آن می‌توانید به زیبایی فضاهایی منزل خود کمک کنید که درنهایت منجر به داشتن احساس خوب از خانه‌تان بشود.

لازم به ذکر است تفاوت بزرگی میان نحوه نوسازی دکوراسیون برای فضای شخصی و فضاهای اجاره‌ای وجود دارد که محدودیت‌هایی را برای تغییرات در فضاهای اجاره‌ای به وجود می‌آورد.

شما نمی‌توانید همه چیزهایی را که دوست دارید تغییر دهید و به شکل موجود و یا ساختار و رنگ کف و دیوارها آسیب برسانید اما بدون ایجاد تغییرات کلی هم می‌توان فضا را به زیبایی و با عملکردی مناسب طراحی دوباره کنید.

در ادامه با این تغییرات آشنا خواهید شد، همراه باشید…

تزئینات عمودی دکوراسیون

چیدمان و دکوراسیون فقط در مورد زیبایی‌شناسی نیست بلکه ایجاد دکوراسیون‌های کاربردی و خلاقانه نیز است و در  اولویت‌ها قرار می‌گیرد.

در فضاهای کوچک منزل شما می‌توانید به‌جای استفاده از سطح زمین و کف، از دیوارهای خانه‌تان استفاده کنید.

با استفاده از کمد دیواری‌هایی تختخواب‌شو، شما می‌توانید با استفاده بهینه از فضای آپارتمان به دکوراسیون تخت خوابی اضافه کنید و یا حتی بیشتر از آن می‌توانید با به کار بردن قفسه‌های دیواری و مبلمان‌های بلند و باریک از فضا بسیار بیشتر استفاده کنید پس در صورت امکان تا می‌توانید از تزئینات عمودی در آپارتمانتان استفاده کنید.

همچنین بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان در تهران

پرهیز کردن از بی‌نظمی و شلوغی در آپارتمان

در آپارتمان‌ها تا جای ممکن باید سعی کنیم تمامی فضاها و دکوراسیون بانظم و سازمان‌دهی چیده شده باشد زیرا در غیر این صورت فضا کوچک و ناهمگون خواهد شد؛ درواقع هیچ‌کداممان نمی‌خواهیم در فضایی به‌هم‌ریخته زندگی کنیم.

بهتر است برخی از فضاهای ذخیره‌سازی لباس و سایر چیزهای موردنیاز خود را به حوزه‌های منزل اضافه کنید و در صورت کمبود فضا با استفاده از فضاهای ذخیره‌سازی مانند زیر تخت و یا استفاده بهینه از فضاهای زیر پله‌ها و افزودن کمدها وسایل موردنیاز را اولویت‌بندی و ساماندهی نمایید.

ایجاد یک گالری دیواری

قرار دادن مجموعه‌ای از تصاویر؛ از عکس‌های چاپ‌شده خانوادگی تا تصاویر موردعلاقه با چیدمانی خلاقانه روی دیوار، گالری دیواری منحصربه‌فردی در دکوراسیون شما ایجاد می‌کند.

این یکی از کارهای آسان و جذاب در تغییر دکوراسیون شما خواهد بود.

گالری دیواری

خرید مبلمان تازه

یک راه برای تغییرات ظاهری اساسی در آپارتمان‌های اجاره‌ای، افزودن مبلمان به فضاهاست.

البته مراقب باشید که در هنگام انتخاب مبلمان دقت کنید و متناسب با همه‌ی فضاها انتخاب کنید تا در صورت تعویض منزل برای سایر فضاها نیز کاربردشان از بین نرود.

خرید مبلمان با طرح‌های زیبا سبک متفاوتی را وارد منزلتان می‌کند که در صورت عدم امکان خرید می‌توانید مبلمان دست‌دوم نیز خریداری کنید و یا آن‌ها را طبق نظر خود اصلاح کنید.

مبلمان به‌عنوان یکی از اجزاء اصلی دکوراسیون قطعاً تأثیر زیادی بر فضای شما دارد.

رنگ کردن مبلمان‌های موجود

وقتی در خانه‌های اجاره‌ای نمی‌توانید دیوارها یا سقف را نقاشی و رنگ‌آمیزی کنید؛ پس برای تغییر فضا می‌توانید مبلمان خود را رنگ کنید، شما حتی می‌توانید مبلمان دست‌دومی را خریداری کرده و سپس آن را با رنگ مدنظر خود رنگ‌آمیزی کنید.

همچنین می‌توانید این کار را با صندلی، کمدها، کابینت‌ها و سایر اقلام نیز انجام دهید.

افزودن نور و روشنایی به دکوراسیون داخلی

برای دکوراسیون داخلی فضا فقط به استفاده از چراغ‌های معمولی بسنده نکنید لوازم تزئینی ایده خوبی به‌حساب می‌آیند و تنها به قیمت‌های بالا فکر نکنید.

چراغ‌های ارزان با طراحی‌های منحصربه‌فرد و خلاقانه نیز وجود خواهند داشت که با هزینه اندکی می‌توانید آن‌‌ها را انتخاب کنید.

از چراغ‌های آویز، لامپ، لوستر و یا ترکیب‌های متناسب برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید. روشنایی بر دکوراسیون و بر بافت متریال ها و رنگ‌های به‌کاررفته تأثیر زیادی دارد.

نورپردازی خانه

فرش‌ها

اگر فکر می‌کنید که فرش‌ها هیچ تغییر مهمی برای دکوراسیون داخلی منزل شما ایجاد نمی‌کند باید بدانید سخت در اشتباهید؛ فرش‌ها علاوه برحوزه بندی فضاها با طرح‌ها، رنگ‌ها و سبک‌ها به گرمی و زیبایی دکوراسیون آپارتمان شما کمک زیادی خواهند کرد.

فرش در دکوراسیون

استفاده از قفسه‌های ذخیره‌سازی

قفسه‌ها درواقع تنها برای ذخیره‌سازی وسایل نیستند بلکه می‌توانند یک نقطه خوب برای تزئینات نیز باشند.

می‌توانید از مجسمه‌ها، کتاب‌ها و یا گلدان‌ها در قفسه‌ها استفاده کنید و با ترکیب چیدمان آن‌ها در کنار هم دکوراسیونی زیبا خلق کنید.

استفاده درست از پارچه‌های زیبا

وقتی از پارچه صحبت می‌کنیم، می‌توان از آن برای بالشتک‌ها، پرده، رویه صندلی و مبلمان  برای هماهنگی بیشتر رنگ‌ها استفاده کرد.

انواع طرح‌ها و چاپ‌های متنوعی در بازار موجود هستند که بدون آسیب به دکوراسیون اصلی با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید ظاهر فضا را به زیبایی تغییر دهید.

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی

استفاده از گیاهان زیبا و سبز در آپارتمان، ایده‌ای عالی است که می‌تواند احساسات مثبت و تازگی را  به خانه بیاورد پس بهتر است از گیاهانی با نیاز به نور خورشید و مراقبت کمتر استفاده کنید.

درواقع ایده‌های سرگرم‌کننده‌ی زائدی برای ایجاد آپارتمان‌‌های دلخواه و رضایت‌بخش وجود دارد  که بدون آسیب زدن به آپارتمان دکوراسیون داخلی را متحول کرده و متناسب با نیازهای افراد خانواده آپارتمان اجاره‌ای را تغییر می‌دهد.

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی سازه نو

طراحی دکوراسیون و کابینت

بازسازی و نوسازی
مسکونی و اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rate this post