6 نکته تزئین و اصلاح دکوراسیون از زبان طراح حرفه ای

اگر شما مشغول طراحی یک خانه جدید هستید و یا در حال بازسازی آشپزخانه خود و یا فقط طراحی کم هزینه‌ی الهام بخشی را برای بازسازی خانه اجاره‌ای خود می‌خواهید، ما در اینجا به شش نکته برای تزیین دکور اشاره کرده‌ایم.

سبک طراحی دکوراسیون خود را تعیین کنید

دوست دارید فضای اطراف تان چه حسی را به شما منتقل کند؟

در اینجا یک ترفند برای کمک به شما در شناختن سبک خود داریم: نگاهی به کمد خود بکنید.

آیا طراحی های شلوغ و متنوع تر را می پسندید و یا آیتم های آزاد تر و راحت تر را ترجیح می‌دهید؟

آیا شما نسبت به برخی رنگ ها یا الگوهای خاص گرایش دارید؟ راه دیگری برای کمک به تعیین سبک شما این است که به کلمات کلیدی که تعریف می کنند که شما چگونه می خواهید یک فضا را احساس کنید، فکر کنید. سنتی، رسمی، ظریف؟ سرزنده، مهمان نواز، تک رنگ، ساده، مدرن؟

توجه داشته باشید که در هر جنبه از زندگی شما نیاز دارید تا از طراحی و هنر الهام بگیرید.

هتلی که از اقامت در آن لذت بردید یا رستوران مورد علاقه تان که در آن غذای خود را صرف کرده اید را به یاد بیاورید. احتمالا در یکی از سفرهای شما بوده اند! اغلب از این موارد به عنوان یک نقطه شروع برای صحبت با مشتریان، در زمان طراحی داخلی خانه هایشان استفاده می شود.

یکی از مدرن‌ترین روش‌های تزئین خانه و طراحی دکوراسیون داخیلی انجام کناف کاری بر روی سقف و دیوار می‌باشد که این روش جذاب نسبت به روش های دیگر منحصربه فرد و کم هزینه می‌باشد، برای اطلاعات بیش‌تر و آشنایی و روش آن‌ها بر روی لینک کلیک کنید

چیزی که در طراحی دکوراسیون دوست ندارید را کشف کنید

برای مردم بیان آنچه که دوست ندارند بسیار آسان تر است. با حذف موارد و اشیا غیر دلخواه می توان اِلمان ها را محدود کرد.

به عنوان مثال، یک عکس جسورانه در مقیاس بزرگ ممکن است چیزی را در دوران کودکی شما یادآوری کند که شما نمی خواهید آن را در فضای اطراف خود ببینید.

یا برخی اشیا ممکن است خاطراتی شیرین را برای شما به ارمغان بیاورد. به همین ترتیب، رنگ خاصی ممکن است حسی را در شما بیدار کند که شما مشتاق نیستید که آن تکرار شود. این خاطرات و واکنش ها بسیار شخصی و منحصر به فرد هستند، که به عنوان سلیقه ما نیز تعریف می شوند.

ساختن فضای اطراف شما در طراحی دکوراسیون

در طراحی در هنگام برنامه ریزی برای فضای منزل، مقیاس آن را در نظر بگیرید. مقیاس و اندازه فضا در طراحی دکوراسیون بسیار تاثیر گذار است.

مردم اغلب از مبلمانی استفاده می کنند که برای یک فضا بسیار بزرگ یا بسیار کوچک است. مبلمانی را انتخاب کنید که فضای کافی برای آن دارید.

در مورد تعادل یک فضا فکر کنید. برای اتاق های بزرگتر، مناطقی را برای فعالیت های مختلف در نظر بگیرید: یک منطقه برای نشستن و گفتگو؛ منطقه دیگری برای مشاهده تلویزیون؛ یک منطقه برای کار و میز کارتان و میزی برای پروژه ها یا بازی ها.

اگرچه تقارن مهم است و موجب زیبایی طراحی می شود، اما زمانی که همه چیز را متقارن می کنید فضا کمی ساختگی به نظر می رسد. وزن بصری و توزیع اشیا برای تعادل فضا را در نظر بگیرید. تناسب و مقیاس، کلیدی برای هر طرح هستند

رنگ مورد علاقه خود را در طراحی دکوراسیون نشان کنید

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین و مقرون به صرفه ترین تصمیماتی است که می توانید اتخاذ کنید.

رنگ فضاهای مرتبط را هماهنگ انتخاب کنید. خانه را به صورت یک کل در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که رنگ ها روی خلق و خوی ما تاثیر می گذارد. برخی از رنگ ها باعث می شود مردم احساس خوشحالی، آرامش و یا حتی هیجان کنند.

هنگامی که به گزینه های رنگ نگاه می کنید، نمونه واقعی رنگ را روی دیوار های خود قرار دهید. آنها را در نور طبیعی، نور صبح و در شب مشاهده کنید.

اغلب یک رنگ استفاده شده برای یک پروژه برای پروژه دیگر کار نمی کند. ممکن است چیزی که در خانه دوست شما زیبا به نظر می رسد در خانه شما جلوه نکند.

تراشه ها در فروشگاه نقاشی یک نقطه شروع خوبی هستند، اما آنچه بر روی کاغذ خوب است، ممکن است در واقعیت خوب عمل نکند. با رنگ های سفید، تعدادی از رنگ های مختلف را بر روی دیوار امتحان کنید و توجه ویژه ای به رنگ های تاثیرگذار بکنید.

رنگ های تاثیرگذار اغلب صورتی، آبی یا زرد کمرنگ هستند. محیط بیرونی به شدت روی دمای نور تاثیر می گذارد. پوشش گیاهی و آسمان می تواند بازتاب های سبز و آبی را بر روی دیوارهای داخلی شما ایجاد کند.

در طراحی دکوراسیون اشیا قیمتی و کم ارزش را در هم بیآمیزید

شجره نامه شگفت انگیز لزوما به معنی بهتر بودن نیست (چه هنر باشد، چه مبلمان و یا سگ). یک هنرمند یا طراح “ناشناخته” را در نظر بگیرید که بر اساس شکل، راحتی و نحوه هنری و یا مبلمان، برای شما و نیازهای شما کار می کند.

اشیاء قدیمی می توانند بیشترین روح را داشته باشند و زیباترین اتفاق در یک اتاق باشند. برای در هم آمیختن اشیا قیمتی و کم قیمت نگران نباشید.

همه چیز نباید ارزشمند و قیمتی باشد. تضادها می تواند چیزی را که شما واقعا دوستش دارید را به رخ بکشد.

بازسازی ساختمان

در طراحی دکوراسیون از کف/پایه شروع کنید و ادامه بدهید

طراحی می تواند دلربا یا کسل کننده باشد. مردم اغلب می خواهند بدانند تغییرات دقیقا از کجا شروع می شود.

برای هر اتاق، معمولا پیشنهاد می شود که از زمین شروع کنید: ابتدا در مورد پوشش کف تصمیم گیری کنید. شما می توانید کف چوبی (پارکت، لمینت و ..)، فرش های منطقه، کاشی، سنگ یا موکت را برای پوشش کف انتخاب کنید.

در ابتدا فکر کردن در مورد پوشش کف منزل، نحوه چیدن اشیا دیگر در فضا را دیکته می کند. اگر یک تم رنگی خنثی یا فیبر طبیعی بدون الگوی شلوغ و یا رنگ را انتخاب کنید، گزینه های بیشتری برای رنگ و یا اثاث یا لوازم داخلی دارید.

اگر با یک فرش عتیقه ای شروع می کنید، می توانید از رنگ و الگوی فرش برای رسم پالت رنگ خود استفاده کنید. مهم این است که این چیزها را در کنار یکدیگر برنامه ریزی کنید؛ در غیر این صورت نتیجه مزحک و مسخره ای را خواهید داشت؛اشیای زیادی که بدون در نظر گرفتن فضا در هم ادغام می شوند.

شروع کردن با یک مبل یا اثاث یا لوازم داخلی سبک طراحی را محدود می کند. شروع کردن با یک فرش بسیار انعطاف پذیرتر می باشد که ده ها یا حتی صدها انتخاب را برای ما امکان پذیر می کند.

اینجا، جایی است که شما گزینه های بیشتری را در اختیار دارید و سپس می توانید بخش ها را لایه بندی کنید. این یک رویکرد بسیار ساده تر است که اول برای پوشش کف خود تصمیم بگیرید و سپس برای سایر بخش ها برنامه ریزی کنید.

در پایان، گیبسون، طراح داخلی حرفه ای و با سابقه، توصیه می کند که مردم زمانی را برای طراحی خانه هایشان صرف کنند.

گیبسون توصیه می کند: “حتما برای این موارد و تصمیمات زمان صرف کنید، زیرا این موارد می تواند برای سال ها تداوم یابند”.

آخرین مقالات

شبکه های اجتماعی سازه نو

طراحی دکوراسیون و کابینت

بازسازی و نوسازی
مسکونی و اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rate this post