بازسازی ساختمان چیست؟

Untitled

بازسازی ساختمان

شاید برای شما سوال باشد که منظور از بازسازی ساختمان چیست؟ به عبارتی بازسازی ساختمان که نام علمی آن Renovation است مفهومی کهن در ایران دارد. تحقیقات نشان دهنده آن است که از قدیم، نوسازی و بازسازی ساختمان در کشور ما عملی بسیار رایج بوده است و همچنین رسم خانه تکانی که سالانه انجام می شود نیز به آداب و رسوم آن دوران برمی گردد. جدا از این موضوع، درحال حاضر بازسازی خانه و یا نوسازی ساختمان در کل جهان امری کاملا رایج شناخته می شود. در کشور ما هم آپارتمان ها بعد از چندین سال آن شکل دلنشین و جذاب اولیه خود را نخواهند داشت و بسیار کسل کننده می شوند اینجاست که بازسازی ساختمان معنا پیدا می کند و با نوسازی ساختمان به صورت حرفه ای، فضای شما جذاب و چشمگیر خواهد شد.

برای نمونه در آمریکا که اکثر خانه ها از جنس چوب و یا ترموود هستند، سالیانه مبلغ بالایی برای مقابله با نابودی چوب ها توسط موریانه پرداخت می کنند. کل هزینه های از این دسته، جزء هزینه بازسازی ساختمان به شمار می آید.
در شرایط فعلی ایران از آنجایی که در دهه پیش، ساخت و ساز بسیاری شکل گرفته، احتیاج به بازسازی ساختمان و یا بازسازی منزل بسیار بیشتر از قبل احساس می شود. علاوه براینکه در ایران امروزه، طراحی ساختمان ها به گونه ای است که به طور مفید پنجاه سال عمر می کنند اما متاسفانه به دلیل ضعف در سطح کیفی اجرا، پیش از رسیدن به سی سالگی، ساختمان به بازسازی احتیاج پیدا می کنند. لذا بازسازی ساختمان در کشور ما در مقایسه با دیگر کشور ها بسیار مهم تر است.

افرادی که تمایل دارند در سال جدید تغییراتی را در محیط زندگی خود به وجود آورند، بازسازی ساختمان گزینه بسیار خوبی است. گاهی اوقات این بازسازی به تمام یک خانه مربوط است و صاحب خانه تغییرات کلی برای منزل لحاظ می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در تهران

هزینه بازسازی ساختمان و عوامل تاثیرگذار بر آن

بازسازی ساختمان در افزایش ارزش ریالی منزل بسیار موثر است، این موضوع می تواند سطح کیفی زندگی روزمره افرادی که در ساختمان زندگی می کنند ارتقا دهد و در اکثر موارد محیط کارآمد منزل را بهبود بخشیده و افزایش دهد. هر سال تعداد بسیار زیادی از خانواده ها محیط محل اسکان خود را بازسازی می کنند. ممکن است یکی از مرسوم ترین بازسازی ها، نوسازی و طراحی مجدد آشپزخانه مانند تعویض کف پوش، کاشی ها و کابینت ها باشد. اگرچه باید دقت داشته باشید که در بازسازی خانه گاهی صرفا نوسازی قسمت هایی از ساختمان، بدون رخ دادن تغییراتی مهم قابل انجام است. اموری جزیی تر هم در عمل بازسازی ساختمان به چشم می خورند مانند:
• تعویض کاغذ دیواری
• تعویض کاشی و سرامیک کف و دیوار
• گچ کاری
• نصب پارکت
• اجرای کناف
• سقف کاذب کشسان
در حقیقت شما با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه می رسید که هزینه بازسازی ساختمان، تا حد چشمگیری از هزینه ساخت ساختمان جدید پایین تر است.
نرخ بازسازی ساختمان بر اساس مساحت
نرخ بازسازی ساختمان بر پایه مساحت با طیف گسترده ای مواجه است زیرا حجم تغییرات و مواد و متریال استفاده شده و میزان کیفیت کار در این مورد تاثیرگذار است. برخی تغییرات به حدی زیاد است که کارشناسان ماهر در هر زمینه ای مانند بنا و نجار و برق کار و تاسیساتی و نقاش دست به کار می شوند. قطعا محله و اینکه در کدامیک از نواحی تهران هستید در نرخ گذاری پیمانکاران و کارشناسان موثر است.

 

f8bb5f4cc0afc14093b69048f2dd3c9f

بازسازی آشپزخانه

یکی از معمول ترین فضا هایی که در بازسازی خانه انجام می شود آشپزخانه است. تخریب دیوار آشپزخانه ها با معماری قدیمی و تبدیل محیط close به فضای open، تغییر کاشی های دیوار و سرامیک های کف، تعویض سینک ظرفشویی و شیرآلات و طراحی و ساخت کابینت نیز از جمله سرویس هایی است که در بازسازی آشپزخانه قابل انجام است.
بازسازی سرویس حمام و دستشویی
گاهی مشکلاتی مانند نم و رطوبت، ترکیدگی لوله و… در سرویس های بهداشتی باعث می شود مجبور به بازسازی سرویس شوید و در کل تاسیسات را از نو انجام دهید، قیرگونی کنید، کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی را عوض کنید.
بازسازی دیگر فضا های ساختمان
علاوه بر آشپزخانه و سرویس بهداشتی می توان دیگر فضاهای منزل را نیر بازسازی کرد. در این شرایط به طور معمول رنگ آمیزی ساختمان و عوض کردن کف پوش انجام می شود. علاوه براین باتوجه براینکه ازبین بردن و جابجا نمودن دیوار های حایل تغییرات مثبتی در محیط خانه ایجاد می کنند، طرفداران زیادی دارد.
فصل مناسب برای بازسازی ساختمان
برخی از امور مرتبط با بازسازی خانه و بنایی در فصل های گوناگون انجام شده و فصل منحصربه فرد روی قیمت نهایی آن تاثیر گذار است. یکی از این امور عایق بندی و قیرگونی می باشد که برای نمونه در فصول سرد و ایام بارندگی سال به علت گرفتاری بیشتر کارشناسان شاید پیدا کردن یک کارشناس حرفه ای به وقت بیشتری احتیاج داشته باشد و مبلغ بالاتری نیز در مقایسه با فصل دیگری مانند تابستان درخواست کند. رنگ کردن دیوار های خانه هم که در این گروه بندی قرار دارد در آخرین ماه سال زحمت بیشتری دارد و گران تر است.
نیروهای لازم
برخی اوقات پیمانکار حق الزحمه نیرو های کار را به شکل روزمزد در نرخ گذاری لحاظ نموده و به همراه دیگر موارد لازم به حالت جداگانه نرخ گذاری می کند. گونه دیگر که در اکثر موارد صرفه اقتصادی بیشتری دارد نرخ گذاری به شکل کلی و پروژه ای می باشد.

در بازسازی ساختمان انجام خدمات مختلفی مانند مطالعات سازه ای و معماری موضوعی تخصصی است و باید توسط کارشناسان حرفه ای که در این حوزه تا به امروز تجربه درخشانی داشته اند، انجام شود زیرا هنر بازسازی ساختمان، انجام کار با کمترین هزینه بوده و این عمل صرفا از پیمانکاری حرفه ای در این حوزه برمی آید. با افتخار اعلام می کنیم که تیم ما با بیش از چندین سال سابقه در حوزه بازسازی خانه با اهداف طراحی داخلی ساختمان, معماری داخلی فضا، نوسازی آپارتمان، تعمیرات و تاسیسات ساختمان و خانه، پیمانکاری فضا، بازسازی خانه های قدیمی، بازسازی امکان اداری و تجاری و… آماده خدمت رسانی به همه شهروندان پایتخت است.
این مجموعه تا به امروز موفق شده است با حفظ سرمایه صاحبان ملک و درک نیازهای یک خانواده و فراهم کردن محیط رویایی و دلنشین مسیر میانبری را جایگزین ساخت و ساز پرخرج و مخارج کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازسازی ساختمان چیست؟
5 (100%) 1 vote