چرا باید بازسازی خانه قدیمی را انجام داد؟

بازسازی خانه

بازسازی خانه قدیمی

ممکن است برای شما سوال شود که چرا باید بازسازی خانه قدیمی را انجام داد؟ در پاسخ باید گفت بشر به طور ذاتی زیبایی ها را بیشتر می پسندد. به زیبایی ها تمایل دارد و شیک و باشکوه بودن برای او یک مسئله اصلی و جدا از دیگر امور است. به همین خاطر است که همواره گرایش به بازسازی خانه قدیمی و زیباسازی محیط پیرامون و حتی صورت و هیکل خود در او به صورت فطری وجود دارد. بازسازی خانه قدیمی و محیط کار فرسوده یکی از موضوعات مهمی می باشد که بشر به ویژه ایرانیان از صد ها سال پیش تا به امروز به آن توجه خاصی داشته اند. بشر از قدیم تا به حال متوجه شده است که آرامش و آسایش زندگی خود و اعضای خانواده او در فضای شیک و امروزی مهیا می شود و این خلق و خو به ویژه در بانوان پر رنگ تر می باشد.
خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند که هزینه برای بازسازی خانه قدیمی و نوسازی محل زندگی و کار به گونه ای پس انداز سرمایه برای خود و اعضای خانواد و پرسنل یک سازمان است.

منظور از بازسازی خانه قدیمی چیست؟

بازسازی خانه قدیمی مسکونی یا یک واحد اداری که نام تجاری آن Renovation است به گونه ای پروسه بهبود تاسیساتی که دچار مشکل شده، صدمه دیده و یا قدیمی است می باشد. حس بازسازی و تغییر و تحول در دیوار های اتاق های منزل می تواند در بهبود روی روحیه اعضای خانه موثر باشد که همین موضوع علاوه براینکه آرامش فردی را افزایش می دهد، موجب پیشرفت و شکوفایی توانایی های کودکان و سایر افراد یک خانواده خواهد شد.

پروسه بازسازی خانه قدیمی معمولا چند قسمت است؟
برای بازسازی و نوسازی ساختمان باید مراحل زیر طی شود:
• نقشه کشی و برنامه ریزی
• مهندسی و نظارت
• تعمیر بنا
• بازسازی
• نظافت کلی
فرایند بهبود فناوری و تکنولوژی بر پروسه بازسازی بسیار موثر است و باعث افزایش قدرت و اهمیت مرحله نقشه کشی و برنامه ریزی می شود. با دسترسی به لوازم طراحی اینترنتی رایگان می توان باعث بهبود تجسم تحولات شد، درصورتی که اگر بخواهید یک طراح استخدام کنید باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. هدف اولیه جهت بازسازی خانه قدیمی تصمیم برای ایجاد تحولی در محل سکونت و روش زندگی است.

برای خواندن مقاله بازسازی آپارتمان در تهران و کسب اطلاعات بیش‌تر درباره هزینه بازسازی برروی لینک کلیک کنید

برای بازسازی خانه قدیمی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قطعا تا به اینجا به این درک رسیده اید که نوسازی و بازسازی خانه های قدیمی به ویژه در کلان شهر ها بسیار مهم است اما دقت نکردن به مجموعه ای از نکات و قوانین بازسازی ممکن است هزینه و مشکلات بسیاری را در پی داشته باشند.
چنانچه براساس چیزی که می خواهید، برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشید، فرایند بازسازی خانه قدیمی به شکل کاملا بهینه و با صرفه اقتصادی انجام می شود.
به طور معمول نکات بسیاری پیش از بازسازی خانه یا محیط کار وجود دارد که باید به آنها دقت کنید ولی اساسی ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

نکات مهم در پروسه بازسازی خانه

• توجه به رنگ دیوارپوش ها و کف پوش اتاق ها؛ یکی از فاکتور های مهم در بازسازی خانه، انتخاب رنگ سازگار با روحیه محیط پیرامون و هماهنگی رنگ آن با لوازم منزل می باشد که جبران یا تغییر آن هزینه سرباری برای شما در پی دارد.
• یکی دیگر از مسائل مهم انتخاب نوع کف پوش ها است. برای نمونه طراحی پنل های 3D، دیوار پوش، کاغذ دیواری و سایر امکانات دیگر.
• توجه ویژه به بازسازی آشپزخانه؛ از نظر طراحان آشپزخانه قلب یک واحد مسکونی به شمار می آید. بانوان خانه دار به طور معمول وقت زیادی را در آشپزخانه مشغول پخت و پز و شست و شو هستند. از جمله پارامتر های تغییر در فرایند بازسازی آشپزخانه می توان به تغییر کابینت ها، خراب کردن دیوارها، رابیتس کاری ها، بازسازی و یا حتی در صورت نیاز لوله کشی مجدد، ساخت کف، کاشی بین کابینتی و غیره اشاره نمود.

• تعویض لوله ها و شیر آلات قدیمی خانه؛ لوله های زنگ زده و قدیمی می تواند در آینده موجب ترکیدگی یا چکه آب شوند و هزینه های شما را در بازسازی خانه به باد دهند. حتما با یکی از پرسنل باتجربه در این حوزه برای تشخیص فرسودگی و مشکلات لوله های خانه مشورت نمایید.
• آماده سازی برای ایجاد گرد و خاک در خانه. فرایند بازسازی خانه هر اندازه هم که با دقت و حساسیت صورت پذیرد باز هم گرد و خاک ایجاد می کند. بنابراین لوازم خود به خصوص لوازم شخصی مثل رخت خواب و لوازم بهداشتی را از خانه خارج نموده و حتما سایر لوازم را با کاوری مناسب و بهداشتی بپوشانید تا زیاد با گرد و خاک در ارتباط نباشند.

برای بازسازی خانه قدیمی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

White-House-La-Rochelle_1 (1)

جمع بندی

رعایت کلیه نکات گفته شده برای بازسازی خانه قدیمی در بالا صرفا وقتی کارایی دارند که شما حتما روند بازسازی ساختمان خود را به یک متخصص ماهر، حرفه ای و قابل اطمینان واگذار نمایید.
یک طراح و یک متخصص خبره و کاربلد می تواند آن چیزی که در سطح توقع شماست را با نهایت تلاش و ظرافت آماده سازی کند و حتی از اعلا ترین تجهیزات استفاده نماید.

پیمانکار نوسازی

چرا شرکت X برای بازسازی خانه قدیمی مناسب است ؟
• شرکت ساختمانی X در خدمت رسانی به خانه ها و ساختمان های ایرانی چندین سال است که تجربه درخشان دارند. این مجموعه همه خدمات خود را مثل نوسازی خانه های قدیمی، تاسیسات مجدد و نو، تشخیص نشتی لوله ها و برطرف کردن گرفتگی لوله، تخلیه و ایجاد چاه فاضلاب، بازسازی حمام و دستشویی ایرانی و فرنگی، تغییر کاشی، سرامیک و شیرآلات و سایر خدمات خود را ضمانت می کند.
• این مجموعه در بازسازی و نوسازی تقریبا نیمی از خانه های قدیمی تهران تجربه دارد.
• تیم فنی مهندسی X در تمام ساعات شبانه روز و کاملا سریع به کلیه نواحی تهران و اطراف تهران خدمات رسانی می نماید.
• نرخ های ارائه شده توسط این مجموعه مطابق با هزینه تعیین شده به واسطه اتحادیه تعیین می شود و در برخی موارد شامل امتیازاتی نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا باید بازسازی خانه قدیمی را انجام داد؟
5 (100%) 1 vote