از دکوراسیون داخلی چه میدانیم؟

وقتی حرف از دکوراسیون داخلی می شود به چه فکر می کنید؟ در اصل دکوراسیون یا نوع چینش وسایل در مکان بسیار مهم است. دکوراسیون یک منزل بسیار مهم است.اتاق نشیمن موقعیت مهمی در خانه دارد.نور مناسب در خانه از اهمیت ویژه ای برخور دار است.آشپز خانه قلب خانه است.وقتی حرف از دکوراسیون داخلی می شود به چه فکر می کنید؟ چه طرح و شکلی از خانه در نظرتان پدیدار می شود؟ در اصل دکوراسیون یا نوع چینش وسایل در مکان بسیار مهم است. رنگ ها ، طرح ها و وسایل مورد استفاده در دکور یک محیط می تواند تاثیر به سزایی در روابط ، شغل و حتی احساسات افراد آن مکان داشته باشد.

دکوراسیون داخلی: دکوراسیون منزل

دکوراسیون یک منزل بسیار مهم است. منزل جایی است که افراد آن را منبع آرامش خود می دانند. اکثر افراد بعد از یک روز کاری و خسته کننده به سوی منزل آرام و دنج خود میروند تا تمام استرس ها و اضطراب های کل روز را تسکین داده و آرامش یابند. حال اگر این خانه از نظم و دکور خوبی بهره مند نباشد چه بسا به جای آرامش دادن موجب استرس بیشتر نیز باشد. تمام وسایل ،مبلمان، فرش، چراغ، رنگ دیوار ها و استفاده به جا از وسایل دکوری بسیار مهم است.اتاق نشیمن موقعیت مهمی در خانه دارد. استفاده از کاغذ دیواری و کف پوش های تیره رنگ باعث کوچک به نظر آمدن محیط می شود. سعی کنید مبل ها را به دیوار نچسبانید، فکر نکنید این کار باعث فضاسازی می شود. فرش مناسب با اندازه و رنگ منزل را انتخاب کنید. نور مناسب در خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لامپ ها و لوستر هایی که به اندازه ی نیاز منزل نور دارند مهم است.

دکوراسیون داخلی: دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپز خانه قلب خانه است. بیشتر وقت خانم های خانه دار در آنجا سپری می شود. آشپز خانه ای با دکوراسیون مناسب باعث ایجاد محیطی آرام می شود که مادران می توانند در آن برای افراد خانه غذا های لذیذ و خوشمزه ای را آماده کنند. وجود میز غذاخوری مناسب در آشپز خانه مهم است. جایی با اندازه ی مناسب که تمام افراد خانواده می توانند با هم وعده غذایی خود را میل کنند. هود نقش مهمی نه تنها در آشپز خانه بلکه در کل خانه دارد زیرا تمام بو های نامطبوع حاصل از پخت و پز را کشیده و باعث خوش بو ماندن محیط خانه می شود.

دکوراسیون داخلی : کابینت

کابینت ها بیشتر دکوراسیون آشپز خانه را در بر می گیرد. برای مدیریت وسایل در آشپزخانه کابینت ها نقش زیادی دارند.وجود کابینت هایی با اندازه مناسب و کافی باعث سامان یافتن لوازم خانه می شود. جنس کابینت ها می تواند از جنس های ام دی اف، چوبی، فلزی و پی وی سی ساخته شوند. کابینتی که از جنس مناسب تهیه شده و طرح آن توسط طراح ماهری ارائه شود تاثیر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه و منزل دارد. متاسفانه امروزه به دلیل گران شدن مواد اولیه ،طراحی و ساخته کابینت با قیمت های گزافی انجام می شود.در کل دکوراسیون در ایجاد انرژی و احساسات افراد یک منزل تاثیر زیادی دارد. در دکور کردن یک خانه دسترسی به طراح حرفه ای و لوازم مناسب به ایجاد یک دکوراسیون داخلی آرامش بخش نقش ویژه ای دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از دکوراسیون داخلی چه میدانیم؟